پرینت

40 درصد از کل صادرات ایران به عراق از کرمانشاه

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: حدود 40 درصد از صادرات ایران به کشور عراق در 9 ماهه گذشته از سالجاری، از گمرک و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی سعدالدین گفت: جمهوری اسلامی ایران در 9 ماهه سال جاری بیش از چهار میلیارد و 594 میلیون دلار کالای غیرنفتی به کشور عراق صادر کرده است که بیش از یک میلیارد و 784 میلیون دلار آن از طریق گمرک و بازارچه های مرزی کرمانشاه بوده است.

وی افزود: این مقدار کالای صادراتی از گمرکات کرمانشاه نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 21 درصد و از حیث وزن 27 درصد افزایش نشان می دهد.

سعدالدین یادآور شد: از کل کالاهای صادر شده از طریق گمرک استان کرمانشاه، تشریفات گمرکی و تشریفات خروج یک میلیارد و 67 میلیون دلار توسط گمرک و بازارچه های مرزی استان انجام شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش 25 درصد و از حیث وزن 36 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه افزود: تشریفات خروج 716 میلیون و 929 هزار دلار کالا نیز از طریق گمرک استان انجام شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 14 درصد و از حیث وزن 9 درصد افزایش داشته است.

وی، عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه را سیمان، بستنی، رب گوجه، کیک و بیسکویت و شیلنگ پلاستیکی عنوان کرد.

 

منبع: خبرگزاری مهر