پرینت

دومین نمایشگاه قطعات خودرو و ماشین آلات در هتل المپیک تهران برگزار می شود

دومین نمایشگاه قطعات خودرو و ماشین آلات و همایش سالانه صنف لوازم یدکی با هدف حمایت از قطعات یدکی با کیفیت، سازماندهی شبکه توزیع لوازم یدکی و توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور برگزار می گردد.

اولین نشست خبری "نمایشگاه قطعات خودرو و ماشین آلات و همایش صنف لوازم یدکی " با حضور آقایان حسن بشارتی مجری طرح نمایشگاه و همایش، علی اکبر بخشی رییس اتحادیه، سید مهدی کاظمی مدیر روابط عمومی اتحادیه و مسئول مستقیم نمایشگاه و غلامحسین حمزه خزانه داری و مسول نمایشگاه در محل اتحادیه لوازم یدکی و ماشین آلات  برگزار گردید.

حسن بشارتی ضمن اعلام این که دومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو و ماشین آلات و همایش سالانه صنف لوازم یدکی در اردیبهشت 1393 در تهران برگزار می گردد، گفت: اتحادیه صنف لوازم یدکی 17 رسته مختلف از جمله در بحث های راه سازی، بلبرینگ، پیچ و مهره ، زنجیرو... را پوشش می دهد.

وی افزود: اتحادیه ما در سالهای اخیر برنامه های متعدد و متنوعی با هدف خدمات به اعضای خود برگزار نموده است. در این همایش به موضوع اقتصاد مقاومتی، که برای کشور ضرورت راهبردی دارد و از دغدغه های ما محسوب می شود، اهمیت بسیار زیادی می دهیم.

وی با بیان اینکه عمده مسولیت این اتحادیه مرتبط با بخش توزیع می باشد، گفت: مبادی ورودی به کشور ممکن است واردات کالا از خارج باشد یا ممکن است کالاهای داخلی باشد؛  لذا در مورد کالاهای داخلی اگر ما بتوانیم تولید داخلی را با فرهنگ سازی در شبکه توزیع به درستی توزیع کنیم به اقتصاد مملکت کمک بزرگی نموده ایم.

وی در خصوص واردات قطعات لوازم یدکی از خارج نیز گفت: اگر ما بتوانیم در واردات نگاه هوشمند ، حساب شده و هدفمندی داشته باشیم از بیرون رفتن سرمایه ملی می توانیم جلوگیری کنیم.

بشارتی در ادامه به معرفی برنامه های همایش پرداخت و گفت: از آنجایی که ما در اقتصاد مقاومتی در واقع به سرمایه ملی اهمیت داده ایم یکی از برنامه های ما در این همایش انتخاب بازرگان نمونه است. این انتخاب در حیطه لوازم یدکی خواهد بود و اصلی ترین معیار برای انتخاب بهترین بازرگان این است که بازرگان به سرمایه ملی توجه داشته باشد. 

وی خاطرنشان کرد که انتخاب بازرگان نمونه از بین بازرگانان و وارد کنندگان فعال انجام می شود.

مجری طرح نمایشگاه در ادامه برنامه های این همایش گفت: انتخاب تولید کننده موفق و همچنین توزیع کننده برتر از دیگر برنامه های این همایش می باشد. هدف ما از این انتخاب این است که از آنجایی که هزینه های حمل و نقل در کشور بالاست و شبکه توزیع بیش از حد طولانی می باشد لذا ما برای اینکه بتوانیم یک شبکه توزیع کارآمد داشته باشیم اقدام به معرفی توزیع کنندگان پاسخ گو می نماییم.

نهایتا در آخر اقدام به معرفی مدیر نمونه کشوری در حوزه لوازم یدکی می کنیم.

بشارت افزرد: همزمان با برگزار ی این همایش چند نشست هم برگزار خواهد شد؛ یکی از این نشست ها نشست سراسری اعضای اتحادیه لوازم یدکی در سراسر کشور است. دومین نشست، نشست تخصصی بین وارد کنندگان لوازم یدکی است و نهایتا نشست آخر بین اتحادیه لوازم یدکی و انجمن تولید کنندگان قطعه برگزار خواهد شد. 

گفتنی است این نمایشگاه به صورت تخصصی به لوازم یدکی انواع خودرو های سواری سبک، خودروهای نیمه سنگین، سنگین و ماشین آلات می پردازد.

هدف از برگزاری آن حمایت از قطعات یدکی با کیفیت، سازماندهی شبکه توزیع لوازم یدکی و توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور است.

لازم به ذکر می باشد نمایشگاه در تاریخ 6 اردیبهشت 93 و همایش در تاریخ 7و8 اردیبهشت در محل همایش های هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.